nasz zespół
Martyna Wieczorek
psycholog
Jestem pedagogiem specjalnym i psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Akademii Ekonomiczno Humanistycznej oraz pedagogike specjalną (surdopedagogika, wychowanie przedszkolene) na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 6 lat pracuję z dziećmi z różnego rodzaju niepełno sprawnościami oraz z ich rodzinami. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe oraz konsultacje. Dużą część mojej pracy wypełniają spotkania z rodzicami, pomoc psychologiczna oraz planowanie oddziaływań terapeutycznych. Przez cały okres mojej pracy rozwijam nieustannie swoje kompetencje , ukończyłam m.in. kursy „ Diagnozowanie małych dzieci w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu”, „Metoda zachowań werbalnych czyli wczesna interwencja behawioralna” oraz Studium pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej w IPZ.
Karolina Olszewska
neurologopeda
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizacje z zakresu Neurologopedii ukończyłam na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.
Swoje ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako neurologopeda w przedszkolach integracyjnych, specjalnym, centrach terapii, fundacjach na rzecz dzieci z różnorodnymi niepełnosprawnościami, szkole specjalnej oraz szkole polonijnej w Barcelonie.
Ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. z zakresu rozwoju umiejętności komunikacyjnych dziecka, metod wspomagających komunikację (AAC), przetwarzania słuchowego, kształtowania funkcji prymarnych, kinesotapingu w logopedii i wielu innych.
Agnieszka Masio-Górska
fizjoterapeuta
Ukończyłam studia z fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem certyfikowanym terapeutą m.in. metody NDT-Bobath, integracji sensorycznej, metody Prechtl’a, FITS, PNF, stawów skroniowo-żuchwowych oraz trójpłaszczyznowej terapii stóp.
W swojej pracy fizjoterapeutycznej łączę i stosuję te metody, które uważam za najskuteczniejsze i przynoszące korzyści pacjentowi. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując i szkoląc się zarówno w kraju, jak i za granicą. Stale poszukuję nowatorskich, a zarazem efektywnych metod i strategii postępowania w fizjoterapii, aby wzbogacić warsztat pracy i jak najlepiej pomóc każdemu pacjentowi. Moje zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień terapii holistycznej, wczesnej interwencji, narzędzi badawczych, służących do prognozowania i wczesnego wykrywania zaburzeń rozwoju dziecka.
Zofia Białek
pedagog specjalny
Jestem koordynatorem ośrodka „Zielona Olcha”.
Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (obecnie APS), studium pomocy psychologicznej i socjoterapii oraz studia podyplomowe z zarządzania oświatą.
Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą, specjalistą pomocy psychologicznej i socjoterapii oraz hipoterapeutą. Od 14 lat współtworzę przedszkola integracyjne „Zielony Latawiec”, jestem wice-prezesem Fundacji Bliżej wspierającej rodziny z dziećmi z deficytami rozwojowymi, przez wiele lat pracowałam również jako pedagog szkolny.
Barbara Pióro
rzeźbiarka
Jestem administratorką ośrodka i rzeźbiarką. Ukończyłam Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od pięciu lat prowadzę zajęcia plastyczne i ceramiczne dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Przemycam do moich zajęć elementy terapii ręki i sensoplastyki. Na moich zajęciach staram się dotrzeć do każdego dziecka, zainteresować je sztuką i rozwijać jego możliwości poprzez zabawę.
Katarzyna Wyszyńska
neurologopeda
Jestem neurologopedą, logopedą klinicznym, pedagogiem specjalnym oraz terapeutą wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe- logorytmiczne. W swojej pracy szczególnie skupiam się na nawiązaniu dobrej, opartej na zaufaniu, relacji z dzieckiem oraz wykorzystaniu jego motywacji do zabawy i nauki. Systematycznie podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Moim konikiem jest terapia miofunkcjonalna i holistyczne podejście do pacjenta.