ZIELONY WEEKEND

Chcesz dowiedzieć się czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo?


Czy nie ma problemów rozwojowych:
logopedycznych, ruchowych, społecznych?


Przyjedź do nas i skorzystaj z porady ekspertów.

 

 

O co chodzi?

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 2-4 lata na weekend pełen wrażeń. Podczas zabawy dzieciom przyglądać się będzie zespół specjalistów, aby później w spokojnej atmosferze omówić swoje obserwacje z rodzicami.

Po weekendzie dostaną Państwo diagnozę funkcjonalną od całego zespołu na piśmie.

Podczas weekendu będziecie Państwo mogli sprawdzić, czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo, czy są aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, czy rozwój motoryczny (ruchowy)  jest odpowiedni dla wieku, czy są jakieś niepokojące sygnały. Pomoże Państwu w tym zespół naszych specjalistów – neurologopeda, psycholog, pedagog specjalny i fizjoterapeuta/terapeuta SI.

Zapraszamy na weekendowe spotkanie z doświadczonymi specjalistami, którzy podczas zajęć indywidualnych grupowych ocenią kompleksowo prawidłowość rozwoju Państwa dziecka.

Chcąc się upewnić, czy rozwój przebiega prawidłowo, warto zrobić to w komfortowych, przyjaznych warunkach. Obserwując malucha w naturalnych sytuacjach nasi specjaliści będą mogli obiektywnie ocenić jego mocne

i słabsze strony.

Logopeda będzie miał możliwość obserwacji wszystkich aspektów związanych z rozwojem mowy.
Fizjoterapeuta przyjrzy się postawie, rozwojowi motorycznemu

i sensorycznemu.

Psycholog i pedagog będą mieli szansę obserwacji dziecka podczas zabawy i w relacjach z innymi, dzięki czemu ocenią rozwój poznawczy oraz kompetencje społeczne malucha.

Specjaliści omówią z Państwem swoje obserwacje, odpowiedzą na pytania i przygotują pisemną informację o mocnych stronach i obszarach wymagających ewentualnego wsparcia.

Dodatkowo na miejscu: konie, salka zabaw, sensoryczne zajęcia plastyczne, ogrodzony ogród, staw z kolorowymi rybkami, które można karmić, wyposażona kuchnia, grill i miejsce na ognisko, wewnętrzny parking.

Szczegółowy program pobytu otrzymają Państwo po wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

Opcje pobytu:

  • Pełen pakiet: 1300 zł. –cena zawiera pobyt od piątku (od 16:00) do niedzieli (12:00), pokój z łazienką, śniadanie, zajęcia, konsultacje i wszystkie dostępne na terenie ośrodka atrakcje. (Cena obejmuje dziecko i opiekuna, za dodatkowa osobę dorosłą dopłata 25zł za śniadanie)
  • Diagnoza, zajęcia i konsultacje ze specjalistami – bez noclegu (sobota w godzinach 10:00– 14:00) – 900 zł.

nasz zespół

Martyna Wieczorek

psycholog

Jestem pedagogiem specjalnym i psychologiem. Ukończyłam Psychologię na Akademii Ekonomiczno Humanistycznej oraz pedagogike specjalną (surdopedagogika, wychowanie przedszkolene) na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 6 lat pracuję z dziećmi z różnego rodzaju niepełno sprawnościami oraz z ich rodzinami. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe oraz konsultacje. Dużą część mojej pracy wypełniają spotkania z rodzicami, pomoc psychologiczna oraz planowanie oddziaływań terapeutycznych. Przez cały okres mojej pracy rozwijam nieustannie swoje kompetencje , ukończyłam m.in. kursy „ Diagnozowanie małych dzieci w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu”, „Metoda zachowań werbalnych czyli wczesna interwencja behawioralna” oraz Studium pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej w IPZ.

Karolina Olszewska

neurologopeda

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizacje z zakresu Neurologopedii ukończyłam na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie.
Swoje ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako neurologopeda w przedszkolach integracyjnych, specjalnym, centrach terapii, fundacjach na rzecz dzieci z różnorodnymi niepełnosprawnościami, szkole specjalnej oraz szkole polonijnej w Barcelonie.
Ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. z zakresu rozwoju umiejętności komunikacyjnych dziecka, metod wspomagających komunikację (AAC), przetwarzania słuchowego, kształtowania funkcji prymarnych, kinesotapingu w logopedii i wielu innych.

Agnieszka Masio-Górska

fizjoterapeuta

Ukończyłam studia z fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem certyfikowanym terapeutą m.in. metody NDT-Bobath, integracji sensorycznej, metody Prechtl’a, FITS, PNF, stawów skroniowo-żuchwowych oraz trójpłaszczyznowej terapii stóp.
W swojej pracy fizjoterapeutycznej łączę i stosuję te metody, które uważam za najskuteczniejsze i przynoszące korzyści pacjentowi. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując i szkoląc się zarówno w kraju, jak i za granicą. Stale poszukuję nowatorskich, a zarazem efektywnych metod i strategii postępowania w fizjoterapii, aby wzbogacić warsztat pracy i jak najlepiej pomóc każdemu pacjentowi. Moje zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień terapii holistycznej, wczesnej interwencji, narzędzi badawczych, służących do prognozowania i wczesnego wykrywania zaburzeń rozwoju dziecka.

Zofia Białek

pedagog specjalny

Jestem koordynatorem ośrodka „Zielona Olcha”.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (obecnie APS), studium pomocy psychologicznej i socjoterapii oraz studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą, specjalistą pomocy psychologicznej i socjoterapii oraz hipoterapeutą. Od 14 lat współtworzę przedszkola integracyjne „Zielony Latawiec”, jestem  wice-prezesem Fundacji Bliżej wspierającej rodziny z dziećmi z deficytami rozwojowymi, przez wiele lat pracowałam również jako pedagog szkolny.

Barbara Pióro

rzeźbiarka

Jestem administratorką ośrodka i rzeźbiarką. Ukończyłam Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od pięciu lat prowadzę zajęcia plastyczne i ceramiczne dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Przemycam do moich zajęć elementy terapii ręki i sensoplastyki. Na moich zajęciach staram się dotrzeć do każdego dziecka,  zainteresować je sztuką i rozwijać jego możliwości poprzez zabawę.

Katarzyna Wyszyńska

neurologopeda

Jestem neurologopedą, logopedą klinicznym, pedagogiem specjalnym oraz terapeutą wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe- logorytmiczne. W swojej pracy szczególnie skupiam się na nawiązaniu dobrej, opartej na zaufaniu, relacji z dzieckiem oraz wykorzystaniu jego motywacji do zabawy i nauki. Systematycznie podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Moim konikiem jest terapia miofunkcjonalna i holistyczne podejście do pacjenta.

Skip to content